Satelitní zahrádka malá jako dlaň


Perfektní na spolupráci s paní majitelkou této nové zahrady ( 22 x 14 metrů) bylo, že měla jasnou představu - květiny, květiny, květiny! Jak potěšeno bylo moje srdce! Trvalkové záhony jsou totiž i mým favoritem. Dále byly požadovány plochy na pěstování zeleniny a drobného ovoce, prostor pro hry dětí a vytvoření  soukromí zahrady.

Navštívila jsem i dům, který vzhledem k současným rozměrům satelitních parcel, měl poměrně malý obývací pokoj spojený s kuchyní. To mě vedlo k myšlence navrhnout velkou a ještě větší terasu, aby alespoň ona poskytovala dostatek místa k životu. Původní od developera měřila 2 x 4 metry. Naše nová terasa bude mít rozměry 8 x 4 metry, bude dřevěná a zapuštěná na úroveň terénu.Částečně bude přistíněná pergolou s dostatkem místa pro posezení i hry dětí.

Obecně si myslím, že na malé děti v zahradě by se mělo myslet na prvním místě. Vřele doporučuji do zahrady umísťovat dětské dřevěné domečky, pískoviště a pokud to zahrada umožní, vytvářet jim skrýše. Tak bude mít zahrada pro děti kouzlo. A pokud jim vyčleníte v záhonech malou plochu, kde se budou samy starat o zeleninu, vychováte z nich nenásilně zahradníky. I já jsem měla na zahradě své babičky záhon. :-)


Plán nového řešení