Zahrada začínajících zahradníků

Zahrada začínajících zahradníků

Nechcete už bydlet v bytě ve městě, toužíte po zahradě pro své děti a začnete tedy jednat. Koupíte parcelu za městem, dáte si postavit malý dům, zařídíte ho. Ale jak vysázet zahradu?

Moji klienti s tím neměli žádnou zkušenost, ale naštěstí měli chuť se do toho pustit. Povídali jsme si, ukazovali si fotky a v mé hlavě se pomalu rodila nová tvář zahrady. Pak jsme se společně dali do díla. Dodnes ráda vzpomínám na okamžik, kdy jsem na tuto zahradu dovezla první rozkvetlou kytku. A pak další a další.. Ještě také keře do živého plotu a na podzim první stromy. Klienti asi spíše vzpomínají na bolavá těla z prvních prací na zahradě. :-), ale jistě i na radost, když se začala zahrada postupně proměňovat. Sami si připravovali záhony, seli trávník, vysazovali sazenice květin a keřů. Sázeli i stromy. Společně se se mnou o tom radili. Já jsem přivážela a rozmisťovala rostliny.

Fotografie ukazují původní stav a stav ani ne rok po založení zahrady. Sázelo se na podzim 2015 a fotilo se v létě 2016. Mám nejradši trvalkové záhony. Jednak jsou krásné a proměnné po celý rok a jednak jsou už v prvním roce zahrady ve své finální velikosti. Na stromy a keře si musíte počkat, ale trvalky Vám udělají radost hned! Jako zde.

Věřím, že fotky dodaly odvahy dalším, kteří jsou právě v tomto rozpoložení : nechcete už bydlet v bytě ve městě, toužíte po zahradě pro své děti.....

P,S, Thůje jsou pana souseda. :-)